Renewable Energy Sources

 

Global Warming

1
1

LIFE-UrbanWind. PL

Pilot installation,

compact generator set …

… using forced air streams in urban areas.

LIFE-UrbanWind.PL

1 week ago

UrbanWind.PL

Urządzenie Urban Wind Power Station to zespół prądotwórczy do użytku na obszarach zurbanizowanych. Do produkcji energii elektrycznej wykorzystuje odnawialną, praktycznie nieograniczoną energię strumieni powietrza wymuszoną działalnością człowieka w przestrzeni zurbanizowanej. Ze względu na swoją konstrukcję jest bezpieczny dla środowiska i ptaków. Nie emituje hałasu. Urządzenie wytwarza przemienny prąd elektryczy 230 V. Moc nominalna tych urządzeń wynosi 5, 10 i 20 kW
Urządzenie składa się z modułowej turbiny wiatrowej i generatora. Może być stosowany w pozycji pionowej i / lub poziomej.
Można go również bezpiecznie używać w pomieszczeniach, gdzie występują strumienie powietrza, np. w metrze, a także w przestrzeniach parkowych, np. na polach golfowych.
Nie wymaga sterowania na kierunek przepływu strumieni ze względu na zastosowanie cylindrycznych sterowników panelowych.

Moduł silnika ma wysokość około 1 m, a do ustawienia na dachach składa się z dwóch modułów, tak aby konstrukcja na dachu nie była wyższa niż 3 m. Jego średnica jest różna i może być dowolna, ale standardem w tej fazie jest 70, 90 i 110 cm.
Oprócz produkcji energii elektrycznej w systemie rozproszonym, głównie na własne potrzeby, może być stosowany do produkcji wody pitnej z zasolonych wód kopalnianych i morskich, a także do produkcji wodoru i tlenu drogą elektrolizy. Synergia z fotowoltaiką a także wspomaganie działania naziemnych farm wiatrowych to naturalne połączenie.
... See MoreSee Less

View on Facebook

2 weeks ago

UrbanWind.PL

Optymalizujemy rozwiązania urządzenia Urban Wind Power Station w projekcie LIFE-UrbsnWind.PL. ... See MoreSee Less

View on Facebook

3 weeks ago

UrbanWind.PL

W czasie pandemii pracujemy zachowując wszystkie wytyczne ostrożności - powstają kolejne elementy urządzenia Urban Wind Power Station. Jest to urządzenie do bezpiecznej produkcji energii elektrycznej z odnawialnej energii strumieni powietrza w przestrzeni zurbanizowanej. To cylindryczne urządzenie wyłapuje strumienie z każdego kierunku i o zmiennej prędkości. Może być stosowane na dachach budynków i obiektów przemysłowych, wewnątrz obiektów np.metro, tunele a także w przestrzeni otwartej np. na polach golfowych. Urządzenie produkuje prąd o napięciu 230V i zaprojektowane jest w trzech wersjach 5kW, 10kW i 20kW. Może być stosowane w wersjach horyzontalnej lub vertykalnej a także pod dowolnym kątem. ... See MoreSee Less

View on Facebook
BENEFICIARIES

The project implemented by the Foundation for Supporting Ecology ECO FOR LIFE, and other clients: Institute of Research, Applied Science and New Technologies sp. Zo.o, Adorea sp. z o.o. and Gromar sp. z o. o.

News

LIFE-UrbanWind.PL

Media

LIFE-UrbanWind.PL

NEW YEAR 2020 WE STARTED INTENSIVELY

On 09-10.01.2020, during the conference “Enterprise and the Environment” organized by the PROZON Climate Protection Foundation, as partners of the event, we presented the Urban Wind Power Station device project as part of the LIFE-UrbanWind.PL project together with our main beneficiary – ECO FOR LIFE Foundation for Ecology Support.

www.przedsiebiorstwoasrodowisko.pl

more…

“Enterprise and the environment” conference

On 9-10.01 2020 we will participate in the conference “Enterprise and the environment”. As Partners of the event, we will present the Urban Wind Power Station project. During the conference, important topics for each entrepreneur will be raised, in the form of lectures and workshops.

The organizer is the Prozon Foundation.

www.przedsiebiorstwoasrodowisko.pl

Partners

They support our activity